Z wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
Dzierżoniowianka maluje z natury, więc chętnie bierze udział w plenerach. Z racji wykonywanego zawodu najczęściej w jej dziełach pojawiają się obiekty architektoniczne. Choć znajdziemy również pejzaże, a nawet abstrakcje. Co ciekawe, maluje też na krosnach. I to dużych.
Na 300-gramowym papierze akwarela inaczej płynie – wyjaśnia artystka. Większość twórców wybiera mniejsze formaty, bo mokry papier trudniej naciągnąć na ramy. Ale Izabela Sehn-Wójcik nie boi się wyzwań i nowości.
Dlatego gdy podpatrzyła na spotkaniu sketchersów technikę malowania kawą, postanowiła jej spróbować.
Inspiracją do malowania kawą stała się dzierżoniowska palarnia kawy El-Kawa. - Pierwsze prace kawą zrobiłam właśnie po to, by je tam wystawić – mówi Izabela Sehn-Wójcik.
Plastyczne pasje realizuje właściwie od 2021 r. Wcześniej, na studiach, tworzenie sprawiało jej radość, ale gdy zaczęła pracować w zawodzie po 12 godzin dziennie, odsunęła te zainteresowania na dalszy plan. Gdy pojawił się w jej życiu urban sketching.
Dostałam wiatru w żagle. Urban sketching ma kilka zasług dla ludzkości. Przy malowaniu w dobrej atmosferze spotykają się ludzie różnych narodowości i profesji, którzy tworząc mogą razem czas. Urban sketching to zapis chwili, ktoś zauważy w niej filiżankę, ktoś drzewo. Mnie najbliższa jest architektura - twierdzi autorka prac.
Tę architekturę, jak i inne prace , można było podziwiać na wielu wystawach zbiorowych, np. w Świdnicy, , w Częstochowie, Oławie, Istebnej, Sławnie a w listopadzie ubiegłego roku na wystawie ,,Akwarelowa Jesień” w pieszyckim Centrum Kultury. Polecamy także profil artystki na Facebooku (Izabela Sehn-Wójcik) oraz instagramie sehnwojcik.
Do niedawna starałam się prawie codziennie coś namalować, teraz zaczynam poszukiwać,w którym kierunku iść – zdradza malarka.
dzierzoniow.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej