Choć rysunek nadal zajmuje w jej sercu szczególne miejsce, to doceniła zdobycze techniki. Okazało się, że tablet to narzędzie, które pozwala rozwinąć plastyczne skrzydła. Jola Cieślak, która do tej pory lubowała się głównie w portretach, zwłaszcza tych rysowanych długopisem, skierowała się w stronę sztuki cyfrowej.
Oczywiście portrety nadal stanowią dużą część jej prac, bo w ludzkich twarzach znajduje emocje i uczucia.
- Ale ostatnio pokochałam również kolaż, który pozwala mi wyrazić więcej i sięgać do innych pokładów kreatywności. Lubię łączyć też te dwie techniki czyli swoje rysunki z kolażem, bawić się słowami i różnymi hasłami, które później trafiają na plakaty – wyznaje artystka.
Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. W Dzierżoniowie mieszka od kilkunastu lat. Rysuję praktycznie od zawsze, ale dopiero od niedawna bardziej „na poważnie”.
- Swoją pasję przez wiele lat rozwijałam, i nadal rozwijam, samodzielnie. Tworzę po prostu to, co czuję – deklaruje Jola Cieślak.
Po dwóch wystawach w Oknie Artystycznym (w 2015 i 2019 r.) i kilku w różnych miejscach na terenie naszego powiatu, prace Joli Cieślak zaczęły być rozpoznawane. - Przestałam tworzyć do szuflady – odważnie mówi artystka. Publikuje swoje dzieła w mediach społecznościowych jako Milion Kresek. Otworzyła sklepik internetowy z plakatami, robi też personalizowane portrety na zamówienie.
Źródło: dzierzoniow.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej