"Przygodoniów" to nowy projekt, który został stworzony w całości przez młodzież. Jest to gra terenowa, w którą będzie można zagrać podczas Miodowego Święta Dzierżoniowa. Grę terenową stworzyli członkowie Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP oraz Młodzieżowej Rady Miasta.
Dzięki współpracy Młodzieżowej Rady Dzierżoniowa, na czele z Aleksandrą Marczuk, oraz Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej, na czele z Martyną Płatek, każdy będzie mógł wziąć udział w ekscytującej grze terenowej. Gra wystartuje podczas Miodowego Święta Miasta, 26 sierpnia, na placu targowym, o godz. 10.00. Uczestnicy przejdą trasą wokół nie zawsze oczywistych dzierżoniowskich zabytków, czy miejsc związanych z kulturą. Podczas spaceru będą uzupełniać łamigłówkę zwaną nonogramem (instrukcję wypełniania nonogramu możecie już znaleźć na naszych mediach społecznościowych MRM). W każdym punkcie umieszczone będą zdjęcia i opis miejsca, w którym będą się znajdować zawodnicy (czas powstania + fakt z „życia miasta”). Uczestnicy będą musieli odnaleźć w tekście wskazówki, jak znaleźć liczby (potrzebne do wypełnienia nonogramu) oraz następny punkt podróży. Drużyny, które najszybciej przyniosą wypełniony nonogram z rozwiązaniem zostaną nagrodzone. Zapisywać mogą się grupy od 2 do 5 osób (w tym min. 1 osoba dorosła). Szczegóły w wydarzeniu na facebooku.
Źródło: dzierzoniow.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej