Z ogromna przyjemnością zapraszam na niezwykłe wydarzenie: Wernisaż III-go Międzynarodowego Przeglądu Sztuki - Pałac Struga.2023 - Od gór Po morze, który odbędzie się 01.07.2023 (sobota) o godz. 18:00 w Pałacu Struga.
W tym roku jest to ostatnia z trzech wystaw, która sztuką połączyła trzy województwa: Wielkopolskie, Zachodniopomorskie i Dolnośląskie.
Pod koniec zeszłego roku narodził się projekt trzech organizacji pozarządowych zamierzający promować sztukę „Od gór Po morze”. Twórcą Międzynarodowego Przeglądu Sztuki - Alternatywy 33 jest wspaniały malarz i Prezes Galerii 33 z Ostrowa Wielkopolskiego - Krzysztof Ryfa. W tym roku w lutym i marcu odbył się XI Międzynarodowy Przegląd Sztuki - Alternatywy 33 w Galerii 33. W zabytkowym spichlerzu, w którym mieści się galeria Krzysztof Ryfa zgromadził prace 150 artystów.
Po raz pierwszy do organizacji Międzynarodowego Przeglądu Sztuki dołączyła malarka i Prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura z Bornego Sulinowa - Gina Malinowski. W barokowym Pałacu Siemczyno w maju i czerwcu można było podziwiać prace 116 artystów.
Na zakończenie projektu odbędzie się po raz trzeci Międzynarodowy Przegląd Sztuki w renesansowych wnętrzach Pałacu Struga. Przez wszystkie wakacyjne weekendy będzie można oglądać różnorodne prace 82 artystów wpisane, w zabytkową przestrzeń. W tym roku Wydarzenie w Pałacu Struga zostało objęte Patronatem Honorowym przez Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Prezes Fundacji Pałac Struga na wernisaż przygotowała specjalną niespodziankę - naprawdę warto zawitać w pałacowe progi 01.07.2023 o godzinie 18:00 aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Warto także przybyć chwilę wcześniej aby skosztować tegorocznych lodów. Fundacja Pałac Struga po raz XI zorganizowała Festiwal Lodów rzemieślniczych aby wspomóc finansowo prace konserwatorskie zabytkowej elewacji Frontowej Pałacu Struga.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej