Tym razem w Oknie Artystycznym Dzierżoniowskiego Ratusza można podziwiać prace pana Jerzego Kukulskiego - głównie obrazy przedstawiające pejzaże.
Po doświadczeniach z rysunkiem tuszem i architekturą lokalny artysta Jerzy Kukulski wraca do korzeni - pejzaży. A w planach ma już kolejne wyzwanie: obrazy narracyjne, ilustracje scen, które opowiadają całą historię. Taki malarski styrytelling. Obejrzyj prace artysty w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza.
Okno powstało, by promować artystyczne talenty mieszkańców Dzierżoniowa, których mieszkańcom nie brakuje, jak widać na przykładzie pana Jerzego. Jego obrazy oglądaliśmy w 2015 r. (pejzaże i portrety), w 2017 (kwiaty), w 2021 i 2022 r. (malarstwo figuralne w formie minimalistycznej i architektura). Pan Jerzy jest typem perfekcjonisty i dlatego przechodził kolejne etapy zgłębiania poszczególnych technik i tematów, by opanować warsztat w zadowalającym go stopniu.
Jestem zdania, że człowiek zawsze może zrobić coś lepiej, będę więc nadal pracował nad formą i walorem moich prac – zawsze podkreśla. - W mistrzostwie błędy są nietolerowane. Ja go może w życiu nie osiągnę, ale chciałbym się do niego zbliżyć.
Ostatnio artysta specjalizował się w rysunku tuszem, dopieszczając architektoniczne detale.
Na obecnym etapie doświadczeń pozostaje mi już niewiele do dopracowania w tym rodzaju sztuki. W miarę porządnie ją opanowałem. W planach mam teraz kompozycje własnych pomysłów, scenografie i opracowanie scen własnej konstrukcji. Chciałbym, by były to sceny narracyjne, opowiadające jakąś historię – zdradza. - To trudne, ale nie niewykonalne – mówi, podejmując rękawicę.
Pracowitości i uporu można panu Jerzemu tylko pozazdrościć. Podziwiając więc obecna ekspozycję, czekamy już na kolejną odsłonę jego twórczości.
Źródło: dzierzoniow.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej