Biblioteka pod Atlantami zaprasza na spotkanie autorskie Juliana Golaka, które odbędzie się w Galerii pod Atlantami w dniu 8 grudnia o godzinie 17.00. Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Polacy, Czesi i Niemcy zasłużeni dla wolności, solidarności i integracji europejskiej”.
Julian Golak – z wykształcenia drukarz i wydawca. Działacz opozycji w okresie PRL. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Od 1990 roku organizator Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Współautor opracowań, książek i publikacji z zakresu rozwoju regionalnego, współpracy przygranicznej i ochrony środowiska. Laureat Nagrody Polcul Foundation (1998). Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2001), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2008). W 2020roku otrzymał nagrodę „Gratias Agit”, przyznawaną przez ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej osobom w szczególny sposób dbającym o dobre imię Republiki Czeskiej poza jej granicami.
Współwydawcy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Kłodzku.
Współpraca: Komitet Organizacyjny Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”, Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.
Źródło: atlanty.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej