sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki
2020-07-14 14:06

W związku z sytuacją epidemiczną niemal 90% Polaków deklaruje, że tegoroczne wakacje spędzi w kraju. Blisko sześćdziesiąt osób planujących wyjazd chce spędzić urlop w regionie innym niż mieszka. Te dane pokazują jak istotne jest przygotowanie kompletnej oferty turystycznej prezentującej najciekawsze atrakcje regionu. Dlatego stworzenie sieci zabytków techniki pomoże dolnośląskim przedsiębiorcom rozwijać swój biznes, a zwiedzającym zaproponuje atrakcyjny, kompletny produkt turystyczny. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w uroczystości podpisania porozumienia z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, dzięki któremu powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki.


Warto podkreślić, że rolą samorządu województwa jest wspieranie branż i obszarów, które decydują o rozwoju i kondycji gospodarczej regionu. Turystyka to jeden z filarów rozwojowych Dolnego Śląska, a mocno doświadczona w ostatnich miesiącach branża zaczyna wychodzić z kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa. – Dolny Śląsk przez stulecia odgrywał rolę jednego z wiodących w Europie ośrodków przemysłowych. Szlak Zabytków Techniki powstaje po to, aby pomóc tym miejscom w zaprezentowaniu swojego potencjału, a jednocześnie przygotować dla zwiedzających atrakcyjną ofertę turystyczną – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców. Warto podkreślić, że na szlaku znajdzie się około 20 obiektów w całym regionie. To między innymi kopalnie, muzea, młyny, huta szkła, most kolejowy czy kolejka wąskotorowa. Obiekty, tworząc wspólną sieć, nie będą ze sobą konkurować. Będą mogły tworzyć wspólną ofertę promocyjną, co znacznie obniży koszty jej przygotowania. Będzie im także łatwiej aplikować np. o wsparcie unijne przeznaczane na późniejszy rozwój.



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: