W ramach projektu Aktywny senior – Uśmiechnięty Junior, uczniowie klas I-III ze SP im. M. Kopernika w Pszennie zorganizowali spotkanie ze swoimi babciami i dziadkami.
Celem projektu jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych uaktywniających całe rodziny. Dzięki temu uczestnicy mogą wymieniać doświadczenia i spostrzeżenia oraz mile spędzić swój wolny czas. Spotkanie na świetlicy w Pszennie to jedne w kilku zaplanowanych na ten rok działań. Projekt Aktywny senior – Uśmiechnięty junior realizowany będzie do 27 maja 2016 roku.
- Ogromnie się cieszę i gratuluję społeczności szkolnej w Pszennie, że realizują tak szczytną ideę, którą jest aktywizacja osób starszych. To naprawdę ważny element w edukacji młodego pokolenia. Każdy się gdzieś śpieszy. Dlatego tak ważne jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Główny Urząd Statystyczny wyliczył, że w 2050 r. w Polsce będzie o 5,4 mln więcej ludzi w wieku 65+. Przybędzie też więcej osób w podeszłym wieku. Do 2050 roku wydłuży się przeciętny trwanie życia mężczyzn o 9 lat ( do 82 lat), a kobiet o 6 lat ( do 97 lat). Mając żywo w pamięci międzypokoleniowy projekt „Kto kogo gryzie”, realizowany w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, jestem przekonana, że i w tym przypadku będzie dużo dobrych działań i efektów – mówi wójt Teresa Mazurek.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej