Szaniawski w Wałbrzychu zaprasza na „Weekend na Bogato”. Na deskach teatru, aż trzy spektakle.
„Zapolska Superstar ( Czyli jak przegrywać, żeby wygrywać)” Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Gabriela Zapolska - dramaturżka, reportażystka, aktorka, kobieta nowoczesna i niepokorna. Gdyby żyła dzisiaj byłaby Davidem Bowie? Pamiętamy ją głównie jako autorkę „Moralności pani Dulskiej”, ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów. Muzyka na żywo, taniec nowoczesny zwany twerkiem, najzabawniejszy sceniczny Sienkiewicz i teatralna petarda - jak okrzyknięto w ogólnopolskiej prasie „Zapolską Supersta”. Przedstawienie Anety Groszyńskiej po prostu trzeba zobaczyć i to nie raz.
„Szkoła żon”, jedna z najsłynniejszych komedii Moliera, to historia o miłości i zazdrości - uczuciach starych jak świat i choć minęło już ponad 300 lat od powstania dzieła, jego przekaz nie stracił na aktualności i cieszy się popularnością wśród widzów. Na scenie klasyczny tekst pełen efektów humorystycznych z pogranicza grozy i absurdu, w wampirycznym kostiumie i anturażu.
Wielcy Inni II: Depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka Ikony polskiej kultury, czyli Wielcy Inni, znowu w Wałbrzychu. Druga część wałbrzyskiego stand-upu teatralnego zaskakuje, bo to stand-up potrójny. Tym razem trzy monologi, troje aktorów, trzy piosenki: Wisława Szymborska, Jarosław Marek Rymkiewicz i Hanka Bielicka, złapani w trudnych chwilach depresji. Co wynika ze zwątpienia w temacie własnego wizerunku i życiowych wyborów? Depresja w wykonaniu Wielkich Innych znów jest obłędnie śmieszna. Tylko w ten weekend wyjątkowa okazja, by zobaczyć stand-up „Wielcy Inni II. Depresje…” w innym formacie! Wyjątkowy pokaz łączy sztukę teatralną z filmową. Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej