Ideą przedsięwzięć charytatywnych jest bezinteresowna pomoc, dzięki której przyczyniamy się do szerzenia dobra. Taka intencja towarzyszyła komitetowi organizacyjnemu II Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej, który odbył się w Zamku Książ w Wałbrzychu, a który swoim patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Celem balu było zebranie środków na wsparcie rodziny asp. szt. Marka Dziakowicza, który w lipcu 2015r. zginął ratując ludzkie życie.
I Bal Charytatywny Policji Dolnośląskiej odbył się 7 lutego 2015 r. w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. Zbierano wówczas środki na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz pokrycie kosztów rehabilitacji mieszkanki Ząbkowic Śląskich Dominiki Dyl, która od urodzenia cierpi na wiele schorzeń. Dziewczynka od 2011 r. za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu jest honorową policjantką. Kolejny, II Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej odbył się 5 lutego 2016r. w przepięknych i stylowych salach Zamku Książ. Honorowy patronat nad balem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Celem balu było zebranie środków na wsparcie rodziny asp. szt. Marka Dziakowicza, funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który w lipcu 2015r. zginął ratując ludzkie życie. Uroczystego otwarcie balu dokonał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Bal rozpoczął się Polonezem skomponowanym przez Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz” w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą komisarza Adama Witiwa. Poloneza poprowadzili tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Organizatorzy balu przygotowali wiele atrakcji. Historię Zamku Książ przybliżył przewodnik turystyczny, pasjonat historii – Andrzej Gaik. Podczas nocnego zwiedzania zamku Biała i Czarna Dama rywalizowały w straszeniu, przechodzących zakamarkami zamku gości. Goście z zachwytem wysłuchali recitalu Anny Rudewicz, stypendystki prezydenta miasta Wałbrzycha, która zaprezentowała utwory z repertuaru Edith Piaf. Goście bawili się przy utworach tanecznych w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą komisarza Adama Witiwa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana loteria fantowa. Wszyscy mieli nadzieje na główna wygraną, jaką był tygodniowy pobyt na Lazurowym Wybrzeżu. Dzięki wielkim sercom darczyńców na rzecz rodziny Marka udało się zebrać kilka tysięcy złotych.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej