W niedzielę 28 lutego2016 roku w Głuszycy odbędzie się druga edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zapisy trwają.
Już po raz drugi w Głuszycy organizowany jest bieg upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. To największy bieg pamięci w Polsce na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Nie jest to bieg na czas. Najważniejsze jest uczestnictwo, oddanie hołdu polskim patriotom i popularyzacja wiedzy na temat przemilczanej historii dotyczącej prześladowań polskiego podziemia. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia o godz. 12.00 przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu. Przed biegiem rozgrzewkę poprowadzą Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w przygotowanie ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca. Na miejscu startu uczestnicy otrzymają pakiety startowe. Mile widziane także biało-czerwone gadżety. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Głuszycy prowadzić będzie ulicami Łukasiewicza, Pionierów, Dolną i zakończy się na placu targowym. Po biegu wszyscy startują będą mogli zjeść ciepły posiłek w Centrum Kultury. W trakcie biegu w całej Polsce odbędzie się zbiórka publiczna na pomnik Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33. Informacje pod numerem telefonu 74 845 63 34.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej