Ponad 140 młodych artystów z 20 krajów uczestniczyć będzie w tegorocznej 7 już edycji Brave Kids. Projekt obędzie się w dniach 18 czerwca - 3 lipca w czterech polskich miastach. Właśnie ruszył nabór rodzin goszczących - przyjdź na spotkanie informacyjne w swoim mieście i dowiedz się jak ugościć dzieci w ramach Brave Kids.
Brave Kids to spotkanie dzieci i młodzieży z całego świata. W atmosferze przyjaźni i szacunku młodzi artyści w wieku od 8 do 16 lat wspólnie tworzą barwne spektakle, mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. Dzieci, które przyjadą do Polski, między18 czerwca a 3 lipca uczestniczyć będą w warsztatach artystycznych odbywających się równolegle w czterech polskich miastach: Wrocławiu Warszawie, Wałbrzychu i Przemyślu. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny, które nie tylko oferują im miejsce do spania i wyżywienie, ale dzielą z nimi swój czas i oddają serce. Wszyscy otrzymują piękną lekcję otwartości i wrażliwości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i dołączyć do grupy Rodzin Brave Kids - przyjdź na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 19 marca, o godzinie 16.00 w Starej Kopalnia przy ul. Wysockiego 29.
Projekt Brave Kids powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival - przeciw Wypędzeniom z Kultury. Naszą misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron.
Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie. Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje Unesco oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Źródło: 30minut.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej