sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Biografie Wielkich
2016-03-04 17:15


Dwoje wybitnych artystów, dwie silne osobowości. Pisarka i kompozytor. Łączy ich więcej niż mogłoby się wydawać. Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w weekend na Biografie Wielkich.
 


Zapolska Seperstar (Czyli jak przegrywać, żeby wygrywać) -Gabriela Zapolska - dramaturżka, reportażystka, aktorka, kobieta nowoczesna i niepokorna. Gdyby żyła dzisiaj byłaby Davidem Bowie? Pamiętamy ją głównie jako autorkę „Moralności pani Dulskiej”, ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów. Biografię Gabrieli Zapolskiej - dziewiętnastowiecznej pisarki - młodzi twórcy odczytują jako wyzwanie: Nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki. Muzyka na żywo, taniec nowoczesny zwany twerkiem, najzabawniejszy sceniczny Sienkiewicz i teatralna petarda - jak okrzyknięto w ogólnopolskiej prasie „Zapolską Superstar…”. Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Schubert. Romantyczna Kompozycja na Dwunastu Wykonawców i Kwartet Smyczkowy. 2 kompozytorów, 4 muzyków, 12 aktorów, 100 minut bez oddechu, 900 słów, 7000 nut bez przerw! Głównym bohaterem spektaklu jest muzyka i przetworzone wątki z biografii romantycznego kompozytora, Franza Schuberta. Ze sceny zabrzmi jego najsłynniejszy utwór „ Śmierć i Dziewczyna” wraz z nowoczesnym komentarzem skomponowanym przez Wojciecha Blecharza. Punkt wyjścia dla tej scenicznej Schubertiady, złożonej z aktorów wałbrzyskiego teatru i grupy seniorów, studentów Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku stanowią ciała wykonawców i ich poczucie humoru. Kwartet smyczkowy, złożony z dolnośląskich filharmoników, odegra zaś nieco inną rolę, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Cztery części kwartetu, wykonywane przez muzyków na żywo, wyznaczą cztery odmienne części przedstawienia, opowiadającego o tym, co ukryte, wstydliwe, zmysłowe i pozaintelektualne. Współproducent spektaklu: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: