Około 250 zawodników z ponad 20klubów sportowych wystartowało w otwartych Mistrzostwach Polski WKA, które miały miejsce w hali sportowej na Zawiszowie.
W walce dnia świdniczanin Piotr Jamro pokonał Mateusza Główkę przez techniczny nokaut i został mistrzem kraju.Organizatorem mistrzostw był klub Fighter Kaczmarek & Grodowski ze Świdnicy. Na ich zaproszenie oprócz zawodników przyjechali również Wojciech Burdanowski i Marcin „Różal” Różalski, który w maju zmierzy się podczas gali MMA z Mariuszem Pudzianowskim. Mistrzostwa rozpoczęły się już rano. Jako pierwsi na maty wybiegli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki. Walkę dnia było starcie świdniczanina Piotra Jamro z Mateuszem Główką. Stawka pas mistrza Polski. Walka rozstrzygnęła się w trzeciej rudzie. Mocne kopnięcie Piotrka powaliło na ziemię Mateusza. Prowadzący walkę Andrzej Jankowski zdecydował się przerwać stracie. Mateusz Główka został zabrany do szpitala na prześwietlenie. Mistrzostwa były również okazją do uroczystych obchodów XX-lecia klubu Kaczmarek&Grodowski. Korzystając z okazji trenerzy Arkadiusz Kaczmarek i Krystian Grodowski wręczyli kilkunastu osobom złote medale za wspieranie klubu. Federacja WKA nagrodziła natomiast Arkadiusza Kaczmarka specjalnym pasem za zasługi i rozwój sportów walki.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej