W Centrum Kulturalno - Kongresowym „Witold” w Boguszowie – Gorcach zapachniało Świętami, a wszystko to za sprawą Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych zorganizowanych przez Centrum oraz Stowarzyszenie Grupy Twórczej „Uśmiech Wałbrzycha”.
Święta Wielkanocne tuż, tuż, a więc tradycja zagościła też w Boguszowie - Gorcach. Blisko 30 dzieci i ich mamy w ciągu 2 dni warsztatów udowodniły, że ozdoby świąteczne najlepiej robić samodzielnie, bo podobnych w żadnym sklepie kupić nie można. Nie chodzi tu tylko o oryginalność, ale także o dobrą zabawę, rodzinną atmosferę oraz pomysłowość w dekoracji świątecznej domów. W pierwszym dniu warsztatów dzieci wraz z mamami lepiły z masy solnej świąteczne zwierzątka - baranki, zajączki oraz kurczaki, a frajda przy zagniataniu ciasta była wielka. Drugi dzień upłynął pod znakiem robienia palm wielkanocnych – symbolu Świąt Wielkanocnych. Uczestnicy poznali różne techniki robienia kwiatów z papieru i bibuły oraz zdobienia palmy. Nad wszystkim czuwały panie ze Stowarzyszenia Grupy Twórczej „Uśmiech Wałbrzycha”, które poprowadziły warsztaty. Efekty pracy okazały się lepsze od spodziewanych, prawdziwe cuda wyszły spod rąk dzieci i ich mam. W Centrum Witold zrobiło się świątecznie i kolorowo, wielkanocne baranki i palemki królowały na stołach. Każdy uczestnik warsztatów wielkanocnych wykonaną przez siebie pracę zabrał do domu w ramach tzw. prezentu „zajączka wielkanocnego”.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej