Jeśli ktoś chciałby narzekać na nudę, to na pewno nie w świebodzickim liceum. Tym razem, z inicjatywy Ewy Grochowskiej, mury swojej dawnej szkoły odwiedził obiecujący aktor młodego pokolenia Mateusz Rusin.
Obecnie związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie, a szerszej publiczności znany z roli wikarego Macieja z kultowego serialu „Ranczo”. Matusz Rusin mimo godnych pochwały ról i nagród nie sprawiał wrażenia znanej i zadufanej w sobie osoby. Przyszedł nieco zestresowany i onieśmielony, zainteresowanie uczniów jego osobą było dla aktora dużym zaskoczeniem.
Spotkanie z Mateuszem nie miało charakteru jednostronnego monologu, ale raczej ciekawej konwersacji. Nie zabrakło wielu różnych pytań. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wyglądają egzaminy do szkoły aktorskiej, czy trudno gra się księdza w sutannie oraz jakim aktorem jest Cezary Żak. Padło też kilka poważnych pytań - dotyczyły one trudów bycia aktorem, motywacji, życia i odnalezienia się w wielkim mieście. Jak przystało na absolwenta naszej szkoły Mateusz wspominał lata, gdy sam był uczniem. Zdradził nam, że był piątkowym i czwórkowym wychowankiem, chętnie angażował się w projekty, ale najbardziej ze wszystkich przedmiotów obawiał się fizyki. Ku zaskoczeniu wielu uczestników spotkania okazało się, że Mateusz Rusin to nie tylko wzięty aktor, ale muzyk z zamiłowania. Swoją pasję rozwija grając w dwóch zespołach, z jednym z nich: Rusin&Trebuchet wydał płytę, a najnowszy klip Go Go można już obejrzeć w Internecie. Wizyta Mateusza Rusina okazała się strzałem w dziesiątkę i spotkała się z wielkim entuzjazmem uczniów i nauczycieli. Była to nie tylko okazja do interesującej rozmowy, ale także żywy dowód na to, że dzięki ciężkiej pracy i wiary we własne siły można osiągnąć sukces.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej