Każdego miesiąca odbywa się w Wałbrzychu konkurs „Fotografii Miesiąca”. Z powodu okresu wakacyjnego został on tylko zawieszony w lipcu i sierpniu. W styczniu i lutym 2014 roku zwycięstwo przypadło Alicji Dąbrowskiej. Natomiast w marcu, kwietniu, maju i czerwcu pierwsze miejsce zajęła Ania Podlewska. W czerwcu, bieżącego roku ocenianych było 12 prac, wykonanych przez 9 osób. Oddano wtedy 97 głosów, gdzie większość głosowała na fotografię numer 2, której autorem jest Podlewska, czterokrotna zwyciężczyni tegorocznego konkursu. Jest to niesamowity sukces. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu 5 czerwca 2014 roku miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Krystyny Kosińskiej pod nazwą „Tajemniczy Ogród”.
Otwarcie wystawy nastąpiło o godzinie 18:00 i podziwiano ją do dnia 23 lipca 2014 roku. Kwiaty są tu motywem fotograficznym. Autorka „Tajemniczego Ogrodu” posiada brązową Odznakę Fotografii Krajoznawczej PTTK. Krystyna Kosińska jest uczestniczką wszystkich wystaw organizowanych przez Komisję Fotografii Krajoznawczej, działającej przy oddziale PTTK w Wałbrzychu. Na uwagę zasługują również prezentowane obrazy na wystawach w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, przy ul. Juliusza Słowackiego 26. Swoje prace będzie miał okazję zaprezentować 3 września 2014 roku o godzinie 18:00 Jan Kanty Pawluśkiewicz, pianista i kompozytor muzyki teatralnej, firmowej i kabaretowej oraz autor monumentalnych dzieł. Wernisaż obejmie spotkanie autorskie z atrakcjami muzycznymi. Wcześniej zaprezentował on liczną serię rysunków, grafik i obrazów. Pierwsza jego wystawa miała miejsce w 1999 roku w Piwnicy pod Baranami. Natomiast od dnia 6 września 2014 roku o godzinie 16:30 będziemy mogli obejrzeć wystawę dzieł malarskich Macieja Bernhardta, której otwarcie odbędzie się w salach Cesarskich Zamku Książ w Wałbrzychu, przy ul. Piastów Śląskich 1. Wystawa będzie trwała do 12 października 2014 roku. Maciej Bernhardt wystawiał już wielokrotnie obrazy indywidualne i ekspozycje zbiorowe. Na ziemi wałbrzyskiej artyści mogą zaprezentować swoje wyjątkowe dzieła sztuki.
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej