Zagroda z prawdziwymi reniferami, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka oraz Świdnicki Orszak Trzech Króli – to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy 2012”. - Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to święta radosne, rodzinne, przepełnione życzliwością i miłością. Z takim przesłaniem zapraszamy na liczne wydarzenia podczas Świdnickiej Kolędy. Przez kolejne grudniowe dni Świdnicki Rynek zamieni się tradycyjnie w wielki, świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, będzie Wigilia Wszystkich Świdniczan, koncerty, spektakle i konkursy. A dla najmłodszych ruchoma szopka, żywe zwierzęta, pokazy teatralne i zagroda reniferów. Całość zakończy organizowany po raz pierwszy Świdnicki Orszak Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami naszego miasta 6 stycznia – wylicza Wojciech Murdzek. W trakcie „Świdnickiej Kolędy” zaplanowano inscenizację teatralną w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń” – to tytuł tegorocznego przedstawienia.
– Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny Jezusa. Nową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba świętej Anny, matki Maryi. Autorem scenariusza jest Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica. – Starostwo Powiatowe jak co roku także włącza się w organizację Świdnickiej Kolędy, może nie w takim stopniu jak miasto czy gmina. Jednak i my chcemy dołożyć naszą skromną cegiełkę w tych przedświątecznych przygotowaniach. Jak co roku zapraszamy wszystkich na Galę Bożonarodzeniowa organizowaną przez Zespół Szkół Hotelarsko– Turystycznych, podczas której będzie można podziwiać aranżację stołów wigilijnych wykonaną przez uczniów szkoły – dodaje Zygmunt Worsa, świdnicki starosta. Izabela Patro
źródło: 30 minut
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej