Trzy sceny. Dwa dni zabawy. Bielawskie Regałowisko powróciło w najlepszym wydaniu. Festiwal muzyki reggae organizowany jest w Bielawie od 1999 roku przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. Patronat nad imprezą ma urząd miasta. Festiwal odbywa się corocznie w sierpniu, nad sztucznym zbiornikiem wodnym na terenie Ośrodka Wczasowo-Wypoczynkowego „Sudety ”.
Tak było i w tym roku. Już po raz czternasty w ostatni weekend wakacji, czyli 24 oraz 25 sierpnia spotkali się tam fani muzyki reggae. Do Bielawy przyjechała zakochana w pozytywnych dźwiękach publiczność, nie tylko z Dolnego Śląska, ale z najdalszych zakątków kraju a także zagranicy. Na wszystkich fanów czekały dwie regularne sceny. Na General Stage zaprezentowało się 11 zespołów. Bethel, Tabu, Kacezet, Jamal i „Oceany” i w końcu, Grubson, który nawet podczas potężnej ulewy nie przerwał swojego show. Pierwszego dnia Tarrus Riley, Dean Frazer oraz Blak Soil Band zabrali nas w niemal dwugodzinną podróż. Później Beenie Man i jego mocny dancehallowy set. Raging Fyah dostalo świetny odbiór z publiczności, a Barrington Levy, mimo spóźnienia, bezdyskusyjnie udowodnił, że jest w świetnej formie wokalnej. W tym czasie druga scena Sound Stage tętniła dancehall’owymi rytmami. Zagrali Ricky Trooper, Jugglerz, Joey Fever i niepokonany Deadly Hunta. Świetny set Revoldy, niezawodna Dancehall Masakrah, energetyczne Sensithief i w końcu Splendid Sound, Zabawa w jamajskim stylu to nie tylko koncerty znakomitych wykonawców reggae – to imprezy w niesamowicie pozytywnej atmosferze. Występy artystów na długo pozostaną w pamięci fanów reggae. Tegoroczna edycja pokazała, że Regałowisko znów jest jedną z najbardziej uznanych imprez w Polsce. Dzięki temu organizatorzy festiwalu mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość i już przygotowywać się do przyszłorocznego wydania Regałowiska. Kasia Buchar i Marcin Laskowski
Źródło: 30minut
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej