Prawie dwie godziny mocnych, bluesowo – rockowych riffów zafundował nam zespół Piotra Nalepy, który wystąpił w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Grupa zagrała największe przeboje rodziców lidera, czyli Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej z repertuaru „Breakout”. Muzycy zjechali do Wałbrzycha, by wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświeconej rodzicom polskiego bluesa. To właśnie tutaj 9 stycznia 1964 roku związek małżeński zawarli Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska. Fundatorem tablicy pamiątkowej, która znalazła się na budynku Urzędu Stanu Cywilnego, jest wieloletni fan zespołu Breakout, Leszek Grodziński. - To jest kolejny dowód na to, że z Wałbrzychem związane są wielkie osobowości. – mówił podczas koncertu inicjator akcji – Chcemy w ten sposób kultywować pamięć o nich i organizować więcej takich imprez – tłumaczył Leszek Grodziński. Zespół udało się ściągnąć do Wałbrzycha za sprawą archeologa i pracownika „Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia”, Marcina Kuleszo. Muzycy nie kryli zdziwienia, że odszukano akt zawarcia związku małżeńskiego przez Nalepę i Kubasińską. - Sami jesteśmy zaskoczeni tymi informacjami. Cieszymy się jednak, gdyż możemy teraz wpisać Wałbrzych na mapę naszej cyklicznej tra- sy koncertowej – oznajmił Robert Lubera, gitarzysta i wokalista zespołu „Breakout In Tour”.
Na scenie usłyszeliśmy największe przeboje słynnej grupy, jak: „Kiedy Byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Nocą puka ktoś”, „Modlitwa”, czy Gdybyś Kochał, Hej!”. Syn legendarnej pary polskiego bluesa – Piotr Nalepa, choć małomówny, zaprezentował charakterystyczny dla ojca styl gry na gitarze. Niemniejszą wirtuozerią popisał się Robert Lubera, który również wykonywał partie wokalne Tadeusza Nalepy. Śpiew Miry Kubasińskiej został zastąpiony przez tajemniczy głos Jean. Za oryginalną perkusją z lat 70-tych zasiadł Krzysztof „Fliper” Krupa, natomiast za basem stał młody, ale doświadczony Piotr „Quentin” Wojtanowski. Organizatorzy liczą, że inicjatywa upamiętniająca Piotra Nalepę i Mirę Kubasińską zagości w Wałbrzychu na stałe i imprezę uda się powtarzać cyklicznie. Biorąc pod uwagę owacje na stojąco, które dostali muzycy, jest na to duża szansa. Red.
źródło: 30minut
Dołączcie już 7 listopada o godzinie 16:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, gdzie wraz z zespołem Sowianie wypełnimy nasze serca i przestrzeń dźwiękami najpiękniejszych pieśni patriotycznych. To wyjątkowa okazja, by wspólnie wyrazić pamięć i szacunek dla naszej historii, a także spędzić czas w ciepłej, wspólnotowej atmosferze.
czytaj więcejOd 1 do 19 listopada przedszkola publiczne w całym kraju włączają się w akcję, organizując spotkania dla dzieci i rodziców poświęcone prawom dziecka, godności, szacunkowi i bezpieczeństwu. Tak będzie również w Dzierżoniowie.
czytaj więcejSą jeszcze miejsca na wykład filozoficzny doktora Janusza Adama Kujata. Zapisy przyjmuje Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach. Temat jaki poruszy mieszkaniec naszego miasta to: „Chrześcijaństwo a sztuka. Dlaczego sztuka cywilizacji europejskiej zdominowała światową sztukę?”
czytaj więcejZ okazji zbliżającego się wielkimi krokami jubileuszu 70-lecia przyłączenia Pełcznicy do Miasta Świebodzice, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież klas 4-8 Szkół Podstawowych, do udziału w konkursie plastycznym pt. „PEŁCZNICA – Z CZYM CI SIĘ KOJARZY?”.
czytaj więcejPoznali rodzaje szydełek, podstawowe sploty, aż w końcu – sprawdzili swoje umiejętności w praktyce. W sekcji Wełniane Czary-Mary Miejskiego Domu Kultury powstały pierwsze prace.
czytaj więcej