Kościół Pokoju od dekady jest na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. W dniach 24 i 25 września oraz 16 grudnia odbędą się uroczyste obchody. - Zapraszamy wszystkich, którzy w Kościele Pokoju byli nieraz, ale szczególnie tych, którzy nie gościli jeszcze w naszej wyjątkowej świątyni – zachęca pastor Waldemar Pytel.
Program obchodów:
24 września
Godz. 18.00 – kolaudacja wieńcząca warsztaty filmowe w ramach Artystycznego Lata na placu Pokoju. Prezentacja trzech etiud filmowych inspirowanych Kościołem Pokoju w Świdnicy w roku jubileuszu 10-lecia wpisu na Listę UNESCO Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury .Godz. 19.00 – spektakl teatralny pt. „Jonasz” w reż. Anny Wieczór- -Bluszcz, występuje Tadeusz Ratuszniak – sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury.
Godz. 20.30 – Muzyka nocą – koncert organowy w wykonaniu Marcina Armańskiego – organy ołtarzowe w Kościele Pokoju w Świdnicy. Na wszystkie wydarzenia tego dnia wstęp jest wolny.
25 września
Godz. 10.00 – dziękczynne nabożeństwo w Kościele Pokoju w Świdnicy, uroczyste kazanie wygłosi ks. biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.
16 grudnia
Konferencja z udziałem gospodarzy
Wrocławia, Jawora i Świdnicy
źródło: 30minut
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej