Dnia 25 września 2011r. (niedziela) w Rusku odbędzie się VIII Spotkanie Religijno- Patriotyczne.
Zapraszają na nie: Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Jaroszowie, Sołtys Wsi Rusko,
Oddział Wrocławski Instytutu Pamięci Narodowej oraz Zarząd Główny Ruchu Wolnych Demokratów.
Patronat honorowy nad spotkaniem objęli JE ks. bp Ignacy Dec Ordynariusz Diecezji Świdnickiej oraz Burmistrz Strzegomia- Zbigniew Suchyta.
W Programie:
- modlitwa za więźniów politycznych zmarłych w Obozie Pracy w Rusku i na terenie całej Polski,
-złożenie wieńców i kwiatów pod Tablicą Pamiątkową;
- poczęstunek
- krótkie sympozjum popularno-naukowe prowadzone przez Pana mgra Adama Pleśnara - Przewodniczącego Zarządu Głównego Ruchu Wolnych Demokratów
- wystąpienie Pana mgra Tadeusza Mroza – Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Głównego Ruchu Wolnych Demokratów nt. „Żołnierze wyklęci II Konspiracji”
- referat Pani mgr Katarzyny Pawlak-Weiss – Kierownika Referatu Udostępniania i Informacji Naukowej Oddziału IPN we Wrocławiu nt. „Ośrodek Pracy Więźniów w Jaroszowie w materiałach archiwalnych Oddziału IPN we Wrocławiu”
- dyskusja
źródło: strzegom.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej