Zespół „ Boguszów 500” powstał w 1999 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Założycielem, a zarazem pierwszym instruktorem grupy był Pan Henryk Hnatiuk. Początkowo grupa składała się wyłącznie z sekcji tańca ludowego.Jednak w kolejnych latach powstawały również sekcja tańca nowoczesnego, której instruktorem do dnia dzisiejszego jest Pani Kinga Hyrsz, sekcja tańca z elementami rytmiki, prowadzona przez Panią Edytę Kasprzyk oraz sekcja tańca towarzyskiego, którą prowadził Pan Marcin Nosal. Od roku 2010
w zespole „Boguszów 500” działa, pod kierownictwem Pani Danuty Foryś, sekcja wokalno – taneczna.
Obecnie w skład grupy wokalno - tanecznej wchodzą dzieci w wieku od 5 do 13 lat oraz młodzież w wieku powyżej 17 lat. Pomimo swojej stosunkowo krótkiej działalności sekcja ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Udział i nagrody w Novopackim Slaviku 2010 w Novej Pace (Czechy), udział w Przeglądzie Zespołów w Broumovie (Czechy), prezentacja podczas Trialogu Trzech Narodów w Jastrzębich Górach w Czechach. W dniu 21 marca dzieci uczestniczyły w nagraniu Polskiego Radia Wrocław. Na grupę Boguszów 500 można głosować SMS-owo na numer 71160,
w haśle wpisując RWKAPELA BOGUSZÓW 500.Nagrodą dla zwycięskiej grupy będzie nagranie
w siedzibie Polskiego Radia oraz wydanie płyt.
Do listy sukcesów boguszowskiego zespołu „Boguszów 500” dopisać możemy kolejny sukces. W dniu 6 kwietnia 2011 r. dzieci z sekcji wokalno – tanecznej uczestniczyły jak co roku
w Novopackim Slaviku w Czechach. Sekcję reprezentowali: Paula Rotman, Emilia Koniszewska, Bartosz Knisz i Nikola Guban. Jak co roku jury konkursu było zachwycone naszymi dziećmi. Emilia Koniszewska zdobyła „Złotego Slaviczka”, a pozostałe dzieci otrzymały Nagrodę Specjalną
za „wyraźną mowę”. Naszych zachodnich sąsiadów najbardziej zachwycił najmłodszy z uczestników Bartosz Knisz (l. 5), który swoją żywiołowością i wdziękiem podbił serca jurorów. W skład delegacji weszli, obok naszych dzieci i ich rodziców: Małgorzata Sycz – Z-ca Dyrektora MBP-CK, Danuta Foryś – Instruktor grupy wokalno-tanecznej zespołu „Boguszów 500” oraz „dobry duch” zespołu Pani Maria Koniszewska. Dyrekcja MBP-CK w Boguszowie-Gorcach serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów młodym wokalistom!
źródło: boguszow-gorce.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej