W roku 2011 połączone zostaną dwa wydarzenia kulturalne, tj. Dni Ziemi Strzegomskiej i Festyn Kamienia, przybierając wspólną nazwę: Święto Granitu Strzegomskiego.
Poza względami finansowymi, na tę decyzję istotny wpływ miał fakt, że to właśnie granit jest największym materialnym dobrem Ziemi Strzegomskiej. Jak wiemy, wiele miast w Polsce obchodzi swoje święto akcentując najistotniejsze dobra swojej ziemi - Strzegom również dołączy do ich grona. Święto Granitu Strzegomskiego odbędzie się na strzegomskim Rynku w dniach 18-19 czerwca 2011 r.
PROPOZYCJE PROGRAMOWE:
18 czerwca - sobota ( I dzień imprezy)
Prezentacje zespołów instrumentalno-wokalnych gminy Strzegom.
Prezentacje zespołów instrumentalno-wokalnych - delegacji zespołów rockowych miast partnerskich (Auerbach, Torgau, Pavullo, Znojmo).
Niezależnie odbywać się będą:
1. Gminny Turniej Szachowy - Ratusz,
2. Zwiedzanie Wieży Targowej,
3. Czynne będą punkty gastronomiczne oraz mini "wesołe miasteczko".
19 czerwca - niedziela ( II dzień imprezy)
Prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży miasta i gminy Strzegom
Koncert zespołu PECTUS
Niezależnie odbywać się będą:
1. Prezentacja dorobku branży kamieniarskiej (mecze, wystawy, konkursy, itp.).
2. Prezentacja dorobku Świetlic Wiejskich - wystawy.
3. Regionalna Giełda Minerałów - SP 4 Strzegom.
4. Zwiedzanie Wieży Targowej.
5. Gry, konkursy, zabawy wokół sceny.
6. Czynne będą punkty gastronomiczne oraz mini "wesołe miasteczko".
źródło: strzegom.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej