O ponad 340 tys. złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski zabiega Wałbrzyski Ośrodek Kultury. – Złożyliśmy pięć wniosków, kolejne są w opracowaniu – informuje dyrektor ośrodka Jarosław Buzarewicz.
WOK zabiega o pieniądze na realizację: VIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy i VI Wałbrzyskiego Przeglądu Filmów Niekonwencjonalnych „WaPFiN”. Zamierza organizować warsztaty z zakresu tańca współczesnego i teatru tańca „ Łączymy pokolenia w inwazji ruchem” oraz „żywe lekcje historii” w ramach propozycji „Od urwisa do rycerza”. Planowana jest modernizacja wyposażenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury: nagłośnienia i oświetlenia scenicznego.
- Będziemy aplikować także o środki do Instytutu Teatralnego, na realizację projektu „Lato w teatrze”, który już z powodzeniem realizowaliśmy w ubiegłym roku. Wspólnie z Adalbertinum z Hradec Kralove pracujemy nad kulturalnym projektem lustrzanym – mówi Jarosław Buzarewicz.
W ubiegłym roku Wałbrzyski Ośrodek Kultury na realizację własnych projektów otrzymał 120 tys. zł.
źródło: wok.walbrzych.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej