Prace twórców z Boguszowa – Gorc i naszego regionu wyeksponowane są na wystawie poplenerowej, którą oglądać możemy w Centrum Kultury. 14 stycznia w Galerii Barbórka w MBP – Centrum Kultury dyrektor Elżbieta Gajewska otworzyła wystawę, która jest plonem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, jaki odbył się w Tarnowskich Górach. Plener był częścią projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pod nazwą „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”. Wśród dwudziestu dwojga artystów pracujących podczas pleneru obecni było twórcy z naszego regionu: Jerzy Mach z Wałbrzycha, Andrzej Niżewski i Zdzisław Szpak z Boguszowa – Gorc, Edward Kostka z Wrocławia, Tadeusz Suski z Kamiennej Góry i Vera Kopecka z Broumova. Byli też twórcy z Luksemburga, Belgii i Ukrainy. Komisarzem pleneru i wystawy poplenerowej jest Mirosław Ogiński z Radzionkowa na Górnym Śląsku, miasta partnerskiego Boguszowa - Gorc.
źródło: boguszow-gorce.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej