Od 14 stycznia w wałbrzyskiej Galerii pod Atlantami pokazywana będzie pokonkursowa wystawa pt. Plakat Chopinowski .
Zorganizowany w 2009 roku przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Instytut Sztuka Mediów ASP w Warszawie i Biuro Chopin 2010 konkurs zamknięty pozwolił na stworzenie kolekcji plakatu artystycznego o tematyce chopinowskiej. Grono wybitnych polskich artystów grafików, tak po stronie konkursowiczów, jak i wśród jury, podjęło się zadania kontynuowania tradycji polskiej szkoły plakatu. Wybrano 35 spośród 80 nadesłanych projektów plakatów. 26 października 2009 roku znakomite jury w składzie: prof. Stanisław Moryto, Ferdynand B. Ruszczyc, prof. Janusz Stanny, prof. Waldemar Świerzy, prof. Stanisław Wieczorek - przewodniczący przyznało trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia: I nagroda: Michał Łojewski, II nagroda: Marcin Markowski, III nagroda Marek Freudenreich, wyróżnienia: Piotr Karczewski, Maciej Buszewicz, Maciej Mytnik. Inauguracyjny wernisaż wystawy Plakat Chopinowski odbył się 1 marca 2010 roku w Galerii Test w Warszawie i od tego czasu realizowana jest idea zorganizowania 200 wystaw w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Teraz tą niecodzienną wystawę będą mogli obejrzeć także wałbrzyszanie. Wystawa prezentowana będzie do 25 lutego 2011 roku.
źródło: regionalnatv.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej