18 listopada 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbyła się promocja książki "Pod Ikoną Ukrzyżowanego Jezusa. Wspomnienia o Księdzu Prałacie Stanisławie Siwcu".
Spotkanie zgromadziło twórców publikacji oraz wszystkich tych, którym Ksiądz Prałat Stanisław Siwiec był bliski.
Burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz szczególne podziękowania skierował pod adresem Grażyny Kuczer, która jest inicjatorką wydania wspomnień o Księdzu Prałacie.
Redakcję nad książką objął Ksiądz Prałat Marek Babuśka, który podczas spotkania opowiedział o testamencie Kapłana oraz o Jego zasługach dla lokalnej społeczności.
- Ksiądz Stanisław nie chciał sam spisywać swoich wspomnień. Podkreślał, że najlepiej o nim opowiedzą inni. Uszanowaliśmy jego wolę i dlatego powstała ta książka - opowiadała Grażyna Kuczer. W bardzo wzruszający sposób mówiła także Grażyna Kuczer o wielkiej trosce Księdza Siwca o godność drugiego człowieka.
Swoimi wspomnieniami podzielił się również Marian Wojciów.
Goście mogli obejrzeć ponadto prezentację mulitmedialną obrazującą kolejne etapy z życia Księdza Prałata, począwszy od okresu młodzieńczego, aż po Jego ostatnią drogę.
Promocję uświetnił swoją muzyką Kwartet Smyczkowy im. H. Wieniawskiego z Wałbrzycha.
"Pod Ikoną Ukrzyżowanego Chrystusa" to książka niezwykła. O Księdzu Prałacie Stanisławie Siwcu opowiadają w niej osoby, z którymi łączyły Go przyjaźń, praca, wspólne zainteresowania. Każde ze wspomnień jest wyjątkowe i bardzo osobiste. Zachęcamy strzegomian do zapoznania się z tą publikacją.
Można zakupić ją w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu w cenie 20 zł.
źródło: strzegom.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej