Międzynarodowy Festiwal Folkloru to ważne wydarzenie artystyczne w naszym regionie. 12 sierpnia 2010 r. na stadionie strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została zainaugurowana 19. edycja tej imprezy.
Wszystkich zgromadzonych oraz zespoły biorące udział w imprezie przywitała dyrektor Strzegomskiego Ośrodka Kultury, Wioletta Urban.
Następnie, jak co roku, festiwal oficjalnie otworzył burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz, życząc wszystkim zgromadzonym dobrej zabawy, a zespołom owocnych występów. Kilka słów wypowiedzieli również przedstawiciele CIOFF - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej, dziękując za zaproszenie i życząc wszystkim udanego wieczoru. Cały koncert inauguracyjny poprowadziła natomiast dziennikarka Małgorzata Majeran-Kokott.
Kolejnym punktem ceremonii otwarcia było uroczyste wciągnięcie na maszt flagi z emblematem CIOFF. Aktu tego dokonały delegacje poszczególnych zespołów.
Po polonezie w wykonaniu "Kostrzan" przyszedł czas na występy gości z zagranicy i z Polski. Publiczność zachwyciły barwne stroje, w jakich zaprezentował się zespół z naszego miasta partnerskiego Pavullo nel Frignano. Aplauz widzów wzbudził także występ grupy korańskiej. Widowiskowy pokaz taneczny w wykonaniu tego zespołu bardzo przypadł do gustu strzegomianom. Tego dnia na festiwalowej scenie zaprezentowały się jeszcze grupy z Węgier, Łowicza i Kaszub.
Przed nami kolejne dni MFF do uczestnictwa, w których serdecznie zapraszamy.
źródło: strzegom.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej