Z początkiem tygodnia zapraszamy serdecznie Państwa na projekt „Olga Tokarczuk z Wałbrzycha” w postaci spektaklu „Gniew” i instalacji „Prowadź nas przez kości umarłych”. Obie realizacje powstały w oparciu o najnowsza książkę Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.
„Gniew” nazwany przez Bartosza Frąckowiaka - autora adaptacji i reżysera zarazem - „dramatem kosmicznym” stanowi pełna napięcia opowieść o tajemniczych zgonach kłusowników i krzywdzicieli zwierząt
Instalacja „Prowadź na przez kości umarłych” Łukasza Chotkowskiego czerpie inspirację z tej samej powieści Olgi Tokarczuk, wzbogaca ją jednak dodatkowo o teksty Elfriede Jelinek, tworząc zaskakującą formę pośrednią pomiędzy dziełem plastycznym a teatralnym.
Wszyscyśmy z jednego szynela– w Teatrze Dramatycznym
W sobotę zapraszamy na gościnny występ Grupy Rafała Kmity pt. „Wszyscyśmy z jednego szynela”. Jest to parateatralne, inspirowane rosyjską kulturą przedstawienie. Jego największymi atutami są: świetne teksty i muzyka, "skoczne" zmiany scenografii, kostiumy oraz rozśpiewanie aktorów. W rozśpiewanym, dynamicznie zagranym, dwugodzinnym show młodzi satyrycy udanie przedstawili ostatnie dwa wieki historii Rosji.
Wolne Sceny Inicjatyw Aktorskich
W sobotnie popołudnie zapraszamy na „Grechutę”, spektakl w którym Jacek Krautforst śpiewa piosenki Marka Grechuty.
Natomiast w niedzielę na Dużej Scenie „Dekameron” według Boccaccia w reżyserii Ireny Wójcik. Jest to pogodna historia, w której w zabawny i efektowny sposób splatają się wątki zaczerpnięte z Boccaccia ze współczesną opowieścią.
Na Scenie Kameralnej natomiast – także powstała w ramach „Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich” – „Pętla” według Marka Hłaski. Na scenie zobaczymy historię zmagań alkoholika z nałogiem, jego relacje z otoczeniem i wewnętrzną walkę z chorobą.
Wszystkie trzy projekty powstały w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.
rozkład jazdy:
19 pon 18:00 OLGA TOKARCZUK Z WAŁBRZYCHA
Gniew/ Prowadź nas przez kości umarłych DS/SK
19 pon 20:00
III DEBATA o popkulturze
na marginesie przedstawienia OLGA TOKARCZUK Z WAŁBRZYCHA
WSTĘP WOLNY SK
20 wto 18:00 OLGA TOKARCZUK Z WAŁBRZYCHA
Gniew/ Prowadź nas przez kości umarłych DS/SK
24 sob 19:00 KABARET RAFAŁA KMITY WSZYSCYŚMY Z JEDNEGO SZYNELA DS
24 sob 20:45 GRECHUTA piosenki Marka Grechuty śpiewa Jacek Krautforst SK
25 nie 18:00 Boccaccio DEKAMERON DS
25 nie 19:15 Marek Hłasko PĘTLA SK
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej