Ze smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 70 lat zmarł nasz ukochany Mistrz - Michał Klaus. Był doskonałym pedagogiem, muzykiem, chórmistrzem i kompozytorem. Posiadał talent, profesjonalizm i pasję artystyczną.
Był człowiekiem wrażliwym, wiernym swoim poglądom, to sprawiało, iż ślad swojej wyjątkowości pozostawiał w wieloletniej aktywności muzycznej i sercach swych wychowanków. Pogrążeni w wielkim smutku żegnamy wspaniałego Człowieka. Wraz z Jego przedwczesną śmiercią środowisko muzyczne poniosło bolesną stratę.
Rodzinie Michała Klausa wyrazy najgłębszego współczucia składa dyrektor, kadra, opiekunowie artystyczni oraz wszyscy przyjaciele Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych".
Wszyscy, którym drogi był nasz Mistrz, spotkamy się w dniu 04 marca 2010 roku o godzinie 18.30, na mszy świętej w jego intencji, w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Św. na Podzamczu.
To dla nas bardzo smutna wiadomość.
Wszyscy lubili Pana Michała. Potrafił sobie zjednywać sympatię i życzliwość otoczenia. Świetny muzyk, nauczyciel, znakomity człowiek, zawsze z życzliwością patrzył na swych wychowanków, służył im pomocą, doświadczeniem.
Po śmierci małżonki - Krystyny Klaus, cztery lata temu, wyjechał do swej córki do Kołobrzegu, już wówczas odczuliśmy wielki brak obecności naszego Mistrza. Podczas ferii zimowych odwiedził Michała przyjaciel, wieloletni współpracownik - Waldemar Polowy. Radość Michała była olbrzymia - opowiadał Pan Polowy - gdy wspominaliśmy wspólne koncerty i podróże artystyczne Zespołu.
Do Wałbrzycha planował przyjechać w czerwcu, na uroczyste obchody jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych", z którym był związany od 1955 roku, czyli od momentu jego powstania. Bardzo cieszył się z planowanego spotkania z Zespołem, miastem i jego mieszkańcami, a nade wszystkim z przyjaciółmi i wychowankami. Nie zdążył, nie będzie nas mógł oklaskiwać i cieszyć się z kontynuacji jego dzieła.
Ubolewamy nad tym, że musimy pożegnać wspaniałego człowieka. Wyrazy uznania za wszystko, co uczynił dla naszego miasta i wielu pokoleń wychowanków wyrazimy 04.czerwca 2010 roku dedykując Jemu - Michałowi Klausowi Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych".
Źródło: Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych"
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej