9 stycznia 2009 r. galeria "eS" Strzegomskiego Centrum Kultury przybrała wystrój wiosennej łąki, jesiennego lasu i zimowych gór. Wszystko to za sprawą wystawy fotografii autorstwa Iwony Falenty, która dzięki swojej pasji utrwalania świata w obiektywie zabrała zwiedzających w cudowny bajkowy spacer.
A oto co powiedziała o sobie autorka zdjęć.
"Mieszkam w Jaworze od 1987 roku. Z wykształcenia jestem mgr administracji - specjalność prawo i ochrona pracy. Fotografuje od dawna. Pierwsze przygody z fotografią były połączone z regularnymi wyprawami w góry. To tutaj właśnie począwszy od roku 1980 do dnia dzisiejszego oddaję się swojej pasji - przemierzając szlaki uwieczniam piękno gór na fotografii. To tutaj widzę więcej - góry, lasy to prawdziwy raj dla każdego, kto lubi zabawę z aparatem.
Od kilku lat zajmuję się głównie fotografią makro. Fotografia i zdjęcia makro to sztuka, która zachwyca. Pozwala uwiecznić w bezruchu wielkie piękno małej rzeczy. Choć wydaje się rzeczą prostą, sprawia nie raz najwięcej kłopotu. Fotografuje się przecież nie sam przedmiot, zwierzę czy roślinę, ale chwilę, w której wykonuje się zdjęcie. W tej jednej chwili trzeba podkreślić niepowtarzalny charakter i istotę uwiecznionego podmiotu.
Uważam, że nie można interesować się jedną dziedziną sztuki, a o istnieniu innych nie mieć pojęcia. Dlatego też moje zainteresowania są bardziej rozległe. Uwielbiam poezję. Uważam, że dom bez książki jest jak dzień bez słońca. Przede wszystkim słucham muzyki klasycznej, poezji śpiewanej i new age. Interesuję się historią Dolnego Śląska i numizmatyką. Wszystkie zainteresowania wzbogacają mnie i dzięki nim lepiej poznaję świat, a przede wszystkim samą siebie.
Moje fotografie są zaobserwowanym wycinkiem rzeczywistości. Staram się w nich uchwycić chwile, - to co mnie zainteresuje. Jestem zwykłą osobowością, jak każdy z nas. Lubię zapach kawy na powitanie dnia, górskie powietrze i szum lasu. A, i jeszcze jedno - nie mogę logicznie udowodnić, że coś jest piękne - trzeba to po prostu odczuć.
Źródło: strzegom.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej