Zamek Książ zaprasza w dniach od 6 stycznia do 31 marca 2009 na wystawę "Może Morze" autorstwa Piotra C. Kowalskiego i Witolda Lubienieckiego. Jest to wspólna wystawa artystów funkcjonujących w odmiennych nurtach sztuki współczesnej. Ekspozycja ma składać się ze wspólnie firmowanych prac powstałych niezależnie od siebie w pracowniach każdego z artystów.
Morze jest odwiecznym tematem malarskim . I chociaż wydawać by się mogło, że topos ten został już ostatecznie skompromitowany, sztuka współczesna przeczy podobnym sądom i nie dezawuuje „łatwych” motywów. Dowodzi tego chociażby słynny cykl druków cyfrowych oraz obrazów olejnych Gerharda Richtera, na których wielokrotnie „portretował” on morze.
Podobnie w jakiejś mierze ma się rzecz w przypadku projektu „Może morze” Piotra C. Kowalskiego i Witolda Lubinieckiego. W tym zresztą przypadku nie mniej istotnym aspektem jest też fakt, że przygotowany przez nich zestaw prac wiąże odmienne zgoła style i pojmowanie malarstwa, prezentując dialog rozmaitych postaw, które mieszczą się w odmiennych nurtach sztuki współczesnej.
Źródło: ksiaz.walbrzych.pl
Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcejPrawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Kwartetu smyczkowego AQuartet. Koncert rozpoczął się od krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2024 roku i toastu noworocznego wzniesionego przez Adama Góreckiego – wójta gminy oraz zaproszonych gości.
czytaj więcejFerie bez śniegu nie muszą być nudne, a wizyta w muzeum nie musi kojarzyć się z lekcją, nawet jeśli można przy okazji trochę się nauczyć. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej, by połączyć naukę o historii kolei z zabawą i aktywnością.
czytaj więcejPod koniec stycznia zacznie się remont jednej z najstarszych kamienic w Kamiennej Górze. Zabytkowy budynek powstał w 1695 roku. Miasto otrzymało na remont pół miliona złotych dotacji. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
czytaj więcejNiedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
czytaj więcej